Microsoft Hâlihazırda İstismar Edilen Açıklıkları Yamadı

Home / Microsoft Hâlihazırda İstismar Edilen Açıklıkları Yamadı

Microsoft Hâlihazırda İstismar Edilen Açıklıkları Yamadı

Microsoft, Word’de bulunan sıfırıncı gün açığının yanı sıra, iki tane daha hâlihazırda istismar edilen sıfırıncı gün zafiyetini, bu ayki Yama Salısı kapsamında yamadı.

 

Microsoft dokuz ayrı ürünündeki toplamda 45 ayrı zafiyeti yamadı.

 

CVE-2017-0199 kayıtlı ilk zafiyet Microsoft Word’de OLE2link objesi üzerinden kod çalıştırmaya olanak veren açıklığı. Microsoft olayı duyuran Optiv güvenlik araştırmacısı Ryan Hanson’a da atıfta bulunarak yamadı.

 

CVE-2017-0210 kayıtlı zafiyet ise yine aktif olarak kullanılıyordu. Internet Explorer açıklığı hak yükseltmeye olanak tanıyordu.

 

CVE-2017-2605 kayıtlı açıklık için Microsoft yama yayınlamak yerine, zayıflığın kaynağı olan EPS filtresini varsayılan olarak kapatma yolunu tercih etti.

 

Windows 10 Creators Update için de uzaktan kod çalıştırma ve hak yükseltmeye izin veren açıklıklar için yama çıkmış durumda.

 

Toplamda 15 güvenlik bülteni içeren Yama Salısı düzinelerce CVE kayıtlı açıklığı kapatıyor. Ürünler ise: Windows OS, Exchange Server, Edge ve Internet Explorer, Office, Office Services ve Office Web Apps, Visual Studio for Mac, Silverlight ve Adobe Flash.

 

Güncelleme zamanı…

 

其实如今被广泛流传的酒酿蛋丰胸并不是传统制作的酒酿蛋,而是经过长达7年研究丰胸方法,现代科技改良的粉嫩公主酒酿蛋。粉嫩公主酒酿蛋是清朝民间流传下来的一款丰胸产品,主要以天然能量为诉求,经过现代的科技改良后丰胸效果,以实用和实效为特点,是一款100%纯植物提取的美胸品牌。采用的都是天然有机食材丰胸产品:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根提取物,真正做到健康、安全、便携、高效丰胸产品