WikiLeaks CIA’in Windows Hack Framework’ü Grasshopper’ı Sızdırdı

Home / WikiLeaks CIA’in Windows Hack Framework’ü Grasshopper’ı Sızdırdı

WikiLeaks CIA’in Windows Hack Framework’ü Grasshopper’ı Sızdırdı

Vault 7 dizisi kapsamında WikiLeaks CIA’e ait olduğunu ileri sürdüğü 27 belgeyi sızdırdı.

 

CIA tarafından geliştirilen Grasshopper isimli Microsoft Windows işletim sistemlerini ve antivirüs korumasını aşmayı sağlayan değişik zararlı yazılımlar üretmek için CLI tabanlı bir framework de bunlardan biri.

 

Wikileaks açıklamasına göre tüm dokümanlar gizli statüsünde ve temel anlamda kullanıcı kılavuzu niteliğinde teşkilat üyelerinin erişimi için hazırlanmış.

 

Sızdırılan dokümanlara göre Grasshopper framework teşkilat üyelerinin hangi işletim sistemi ve hangi antivirüs gibi teknik detaylara göre özel zararlı yazılım üretmek için kullanılıyor.

 

Grasshopper araçlarının dünya lideri çözümler Karspersky Lab, Symantec ve Microsoft gibi antivirüs yazılımlarından kendini saklayarak çalışabildiği belirtiliyor.

 

WikiLeaks Marble adı verilen anti adli bilişim framework’ünü de yayınladı. 676 kaynak kod dosyasından oluşan framework CIA zararlı yazılımlarının gerçek kaynağını gizlemek için teknikler (obfuscator, packer) kullanıyor.

 

Kaynak kodda Çince, Rusça, Korece, Arapça ve farsça dilleri ve İngilizce bulunuyor. Hedef şaşırtmak için akıllıca yöntemler kullanılmış.

 

WikiLeaks “Year Zero” dizisinde CIA’in yazılım ve donanımlar için istismar yazılımları, iPhone ve Mac’ler için istismar yazılımları da paylaşmıştı.

 

其实如今被广泛流传的酒酿蛋丰胸并不是传统制作的酒酿蛋,而是经过长达7年研究丰胸方法,现代科技改良的粉嫩公主酒酿蛋。粉嫩公主酒酿蛋是清朝民间流传下来的一款丰胸产品,主要以天然能量为诉求,经过现代的科技改良后丰胸效果,以实用和实效为特点,是一款100%纯植物提取的美胸品牌。采用的都是天然有机食材丰胸产品:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根提取物,真正做到健康、安全、便携、高效丰胸产品